Pogoda Seszele

» »

Seszele prognoza pogody : 12 dni

Pays Seszele

Pogoda SeszeleDzisiejsza prognoza pogody Seszele : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Seszele

Szukaj szybko miasto

Seszele, czytaj więcej :

Seszele stanowią piękny archipelag wysp na oceanie Indyjskim. W ramach ciekawostki można dodać, że to najmniejsze państwo Afryki. Wycieczki na Seszele, choć drogie, cieszą się ostatnio w Polsce coraz większą popularnością. Turystów przyciągają przede wszystkim: piękne krajobrazy, ciepły ocean oraz klimat, idealny na wypoczynek.

Najpopularniejsza wyspa archipelagu - Mahe kusi piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą morską.

Warto także wiedzieć, kiedy jest najlepszy okres na odwiedziny tej pięknej wyspy. Na pewno zawsze trzeba przygotować stroje kąpielowe oraz kremy z filtrem, ponieważ przez cały rok pogoda na Seszelach oscyluje między 28, a 32 stopniami Celsjusza, natomiast temperatury wody wynosi średnio 26 stopni Celsjusza.

Należy, jednak pamiętać, że chociaż (na szczęście) cyklony omijają ten archipelag wysp, Seszele leżą w równikowej strefie klimatycznej, dlatego kilka deszczowych miesięcy, może sprawić, że pobyt w tym miejscu będzie mniej atrakcyjny. Warto, więc zapamiętać, że monsunowa pora trwa tutaj od połowy grudnia do końca lutego. Najbardziej deszczowym miesiącem jest styczeń. Meteorolodzy podają informację, że roczne opady na Seszelach oscylują między 2900- 3600 milimetrów.

Są dwa najbardziej odpowiednie okresy na wizytę w tym pięknym kraju: od końcówki kwietnia do końca czerwca oraz od połowy września do połowy listopada. Nie zostaniemy w tym czasie niemiło zaskoczeni zarówno przez dużą ilość opadów, jak i mało słońca.

Widget pogoda