Pogoda Stany Zjednoczone

» »

Stany Zjednoczone prognoza pogody : 12 dni

Pays Stany Zjednoczone

Pogoda Stany ZjednoczoneDzisiejsza prognoza pogody Stany Zjednoczone : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Stany Zjednoczone

Szukaj szybko miasto

Stany Zjednoczone, czytaj więcej :

Ciężko jest w kilku zdaniach scharakteryzować klimat i warunki meteorologiczne Stanów Zjednoczonych. To obszerny kraj zajmujący tysiące kilometrów kwadratowych, który rozciąga się na dwóch półkulach. Dodatkowo zróżnicowanie terenu powoduje, że w zależności od położenia warunki i klimat mogą być od siebie bardzo odmienne.

Przykładowo zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych to klimat suchy, na obszarze Miami i Florydy wykazuje typowe cechy klimatu tropikalnego. Najtrudniejszy klimat do życia w USA panuje w obszarze Alaski – to tamte tereny zamieszkuje stosunkowo najmniejsza ilość obywateli z uwagi na trudność życia.

Z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów jest wschodni brzeg Stanów Zjednoczonych – Nowy Jork, Chicago, New Jeresey czy Waszyngton. Te miasta w okresie letnim osiągają wysokie temperatury, aczkolwiek dzięki odpowiedniej wilgotności zwiedzanie i przebywanie jest dosyć przyjemne i satysfakcjonujące.

Sami Amerykanie są bardzo przyzwyczajeni do nagłych zmian pogody – mieszania się wysokich temperatur z bardzo niskimi. To wszystko sprzyja powstawaniu huraganów, trzęsień ziemi, tornadom, pożarom i innym zjawiskom przyrody.

Jeżeli chcemy spędzić wakacje nad gorącym morzem, to idealnym miejscem do tego będzie Floryda i zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Jeżeli zależy nam na chłodniejszym miejscu, otoczonym zieloną przyrodą, rzekami, jeziorami i górami, warto wybrać się w północną część kraju. Ponadto ze względu na bardzo zróżnicowany klimat i ilość opadów, a także różnice w temperaturze na terenie całych Stanów Zjednoczonych spotkamy osoby o ciekawym, często dziwnym dla nas ubiorze. Zwłaszcza, jeżeli jest to ubiór rdzennych mieszkańców.

Widget pogoda