Pogoda Szkocja

» »

Szkocja prognoza pogody : 12 dni

Pays Szkocja

Pogoda SzkocjaDzisiejsza prognoza pogody Szkocja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Szkocja

Szukaj szybko miasto

Szkocja, czytaj więcej :

Pogoda w Szkocji jest bardzo zmienna. Potrafi obrócić się o 180 stopni w ciągu jednej minuty. Jeśli przyrównać warunki atmosferyczne na terenie Szkocji (jest to również zależne od miejsca w Szkocji, jakie zamieszkujemy), można je przypasować do tych, które panują na obszarze wybrzeża Gdańskiego w Polsce.

Szkocja to dosyć górzysty teren, który nadaje się do pieszych wędrówek. Nie bez powodu na szlakach można spotkać dziesiątki ludzi maszerujących w swoje strony. Ważne, żeby na taką wędrówkę zabrać ze sobą zarówno coś przewiewnego, jak i coś nieprzemakalnego i chroniącego przed wiatrem. Nigdy nie wiemy, co nas spotka. Zwłaszcza, że szkocka pogoda, to pogoda w kratę. Nie bez powodu Szkodzi często przypominają swoje przysłowie, które w języku polskim brzmi – „Jeśli nie podoba Ci się pogoda w Szkocji, poczekaj minutę”. Opady są różne, w zależności od tego, gdzie się znajdujemy. Na pasie leśnym opady wynoszą ok 750 mm, natomiast nad wybrzeżem wynoszą one od 1000 do 1500 m. Są to jednak opady porównywalne z tymi w Polsce.

Temperatury latem w Szkocji sięgają ok 21-22 stopni Celsjusza, natomiast zimą plasują się na poziomie 0-5 stopni Celsjusza i nieco mniej. Mimo tego, że Szkocja jest położona na wysokości geograficznej podobnej do Oslo, to klimat jej terenu jest znacznie przyjemniejszy i cieplejszy niż w przypadku Norwegii.

Widget pogoda