Pogoda Szwecja

» »

Szwecja prognoza pogody : 12 dni

Pays Szwecja

Pogoda SzwecjaDzisiejsza prognoza pogody Szwecja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Szwecja

Szukaj szybko miasto

Szwecja, czytaj więcej :

Szwecja to dosyć chłodny kraj, nie tylko ze względów klimatu, ale i ze względu na rodowitych Szwedów, którzy są dosyć powściągliwi i nie pokazują emocji. Szwecja wbrew pozorom nie jest aż tak zimnym krajem, mimo swojego położenia wysuniętego na północ półkuli. Panują to umiarkowane i znośne temperatury przez cały rok. Mimo tego, że są kraje o podobnej szerokości geograficznej Szwecja dzięki Golfsztromowi zawdzięcza cieplejszy i o wiele bardziej suchy klimat.

Oczywiście sam kraj warto podzielić na trzy strefy – południową, w której panuje klimat morski, centralną, w której panuje klimat kontynentalny, oraz północną, w której panuje klimat subpolarny. Z racji swojego położenia – blisko bieguna, długość dnia w Szwecji, a dokładniej w jego stolicy, Sztokholmie różni się w czerwcu i w grudniu aż 12 godzinami. Mimo dosyć ciepłego klimatu różnice pomiędzy północną, a południową częścią kraju są znaczące. Im wyżej na Północ, tym zimniej.

Mimo niskich temperatur zimą, warto właśnie w tym okresie odwiedzić największe miasta tego kraju. Skuty śniegiem i lodem Sztokholm, to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Europie. Trzeba przyznać, że na jego zwiedzanie potrzebna będzie walizka pieniędzy. Położenie Szwecji – rozciągłość w terenie – to duży atut i prawdziwe piękno przyrody do podziwiania przez turystów i pasjonatów natury. To tutaj spotkamy roślinność bliską tajdze oraz lasy mieszane. Co ciekawe Szwedzi bardzo mocno dbają o ochronę przyrody – na terenie państwa działa wiele rezerwatów przyrody.

Widget pogoda