Pogoda Tunezja

» »

Tunezja prognoza pogody : 12 dni

Pays Tunezja

Pogoda TunezjaDzisiejsza prognoza pogody Tunezja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Tunezja

Szukaj szybko miasto

Tunezja, czytaj więcej :

Tunezja jest jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych Polaków. To państwo, znajdujące się w północnej Afryce, kusi piękną pogodą, ciepłym morzem oraz atrakcyjnymi cenami. Pobyt w tym kraju zawsze gwarantuje miłe wspomnienia. Wiele osób wraca tam nawet kilka razy.

Dlaczego? To nie jest trudne pytanie. Śródziemnomorski klimat jest jednym z najbardziej korzystnych dla Polaków, wybierając się do Tunezji nie trzeba martwić się o pogodę. Lato zawsze jest tu wyjątkowo gorące.

Kiedy najlepiej jest wybrać się na odpoczynek do egzotycznej Tunezji? Zdecydowanie w lipcu oraz sierpniu. Wtedy temperatura powietrza, jak i wody jest najwyższa. Chociaż średnia temperatura w tym kraju wynosi 16 stopni Celsjusza, w te dwa miesiące wynosi ona aż 32 stopnie. Temperatura wody wynosi wtedy natomiast 24-26 stopni Celsjusza. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń – wtedy temperatura powietrza wynosi średnio 7 stopni Celsjusza.

Niekorzystnymi miesiącami na odwiedziny Tunezji (oprócz chłodnego stycznia), są także – listopad, grudzień oraz luty. Wtedy jest to okres wzmożonych opadów deszczu. Średnie roczne opady deszczu w Tunezji zależą od regionu. Są obszary Sahary, gdzie od kilku lat nie spadła ani kropla. Średnie roczne opady w północy wynoszą 1000 mm, natomiast na południu 1500 mm.

Nie da się ukryć, że łagodne i wilgotne zimy nie stanowią wielkiej atrakcji dla turystów, którzy do Tunezji wybierają się głównie, aby odpocząć i cieszyć się słońcem. Jest to idealne miejsce na wakacyjny relaks pod każdym względem.

Widget pogoda