Pogoda Turcja

» »

Turcja prognoza pogody : 12 dni

Pays Turcja

Pogoda TurcjaDzisiejsza prognoza pogody Turcja : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Turcja

Szukaj szybko miasto

Turcja, czytaj więcej :

Turcja od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kurortów. Polacy chętnie spędzają tam wakacje, wiedząc, że kraj ten gwarantuje nie tylko piękne plaże, ciepłe morze, ale także wiele zapierających dech w piersi miejsc oraz zabytków. Warto także dodać, że Turcja gwarantuje świetną pogodę dla turystów.

Wakacje w tym kraju są przede wszystkim popularne wśród rodzin z dziećmi – przyjazny klimat, liczne atrakcje – tutaj nie można się nudzić. Turcja położona jest częściowo w Europie oraz Azji. Największa ilość turystów wybiera się do pięknego Istambułu, natomiast osoby ceniące relaks wypoczywają nad brzegiem ciepłego morza Egejskiego bądź Śródziemnego.

Kiedy Turcja jest najbardziej przyjazna, a klimat najatrakcyjniejszy? Wielbiciele słońca najbardziej zadowoleni z pobytu będą w miesiącach letnich – czyli w lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Wtedy średnia temperatura powietrza wynosi aż 32 stopnie Celsjusza, a wody – 26 stopni. Ze względu na śródziemnomorski klimat, zimny w tym kraju są bardzo łagodne, jest jednak kilka deszczowych miesięcy. Listopad, grudzień, styczeń oraz luty – wtedy Turcja jest deszczowa oraz chłodniejsza. Miłośnicy wycieczek objazdowych najbardziej będą zachwyceni Turcją wiosną oraz jesienią – jest wtedy ciepło, lecz nie upalnie, a opady są minimalne. Średnia roczna opadów wynosi tu 1500 mm.

Turcja kusi wysokimi temperaturami o każdej porze roku, dniem i nocą, a jej historia oraz zabytki dodają tylko uroku. To fantastyczne miejsce nie tylko na odpoczynek, ale i zwiedzanie.

Widget pogoda