Pogoda Ukraina

» »

Ukraina prognoza pogody : 12 dni

Pays Ukraina

Pogoda UkrainaDzisiejsza prognoza pogody Ukraina : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Ukraina

Szukaj szybko miasto

Ukraina, czytaj więcej :

Ukraina mimo swoich problemów polityczno-społecznych jest bardzo chętnie odwiedzanym krajem przez turystów. Nie tylko ze względu na niskie ceny, ale też ze względu na krajobrazy i przyrodę i wysokie temperatury w okresie letnich miesięcy.

Oczywiście wysokość temperatur różni się od siebie pod względem danej szerokości geograficznej, jednakże dla wielu bywa ona zaskakująca. Ukraina, podobnie jak Polska jest zróżnicowana pod kątem mapy – znajdziemy tam jeziora, rzeki, góry, doliny i morza. O ile Bałtyk jest morzem raczej chłodnym, o tyle morza, do których dostęp ma Ukraina są wręcz gorące. Dla przykładu Morze Czarne w okresie letnim ma temperaturę nawet 25 stopni Celsjusza. Podobnie Morze Azowskie – tutaj słupki termometrów sięgają jeszcze wyżej, bo 30 stopni Celsjusza.

Nie bez powodu wybrzeża tych mórz oraz Krym jest tak chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Zimy w okolicach Morza czarnego są dosyć łagodne – temperatura, jaka panuje w tych okolicach mierzy zaledwie 0,5 stopnia Celsjusza. Jednak również w okolicach Krymu, wysuwając się na wschód potrafią pojawić się tam bardzo niskie temperatury, sięgające nawet -15 stopni.

Co do opadów – zmniejszają się one idąc z północnego-zachodu na południowy wschód kraju – od 600 do 400 mm. W górach opady są znacznie wyższe i sięgają nawet 1200 mm. Ukraina to kraj godny odwiedzenia nie tylko ze względów rozrywkowych, ale i ze względów kulturowych – wiele tradycji dziś umiera, które są warte poznania.

Widget pogoda