Pogoda Walia

» »

Walia prognoza pogody : 12 dni

Pays Walia

Pogoda WaliaDzisiejsza prognoza pogody Walia : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Walia

Szukaj szybko miasto

Walia, czytaj więcej :

Walia to kraina o zróżnicowanym, urzekającym krajobrazie. Stanowi południowo-zachodnią część Wielkiej Brytanii. Stolicą Walii jest Cardiff. To również jej największe miasto. Od zachodu łączy się Walia z Morzem Irlandzkim, od wschodu przebiega jej granica z Anglią, a od południa styka się z Kanałem Bristolskim. Jest to wyjątkowa kraina o celtyckich nutach, które dodatkowo zwiększają jej atrakcyjność.

Urokliwość tego miejsca, które od dawien dawna stanowi główny punkt wypoczynkowy Anglików, w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Przyciąga tu nie tylko piękno krajobrazu, lecz także bogactwo kultury. Dlatego też, podobnie jak w pozostałej cześć Wielkiej Brytanii, coraz prężniej rozwija się tu sektor usług.

Góry Kambryjskie obejmują znaczną część kraju, oddzielając go od sąsiadów i nadając mu wyobcowany charakter. Dzięki takiemu, wyizolowanemu położeniu Walia zachowała swój wyjątkowy charakter i kulturę. Jest dzięki temu jedyna w swoim rodzaju. Klimat, który cechuje tę krainę jest umiarkowanie ciepły, morski. Dlatego też można a odwiedzać w zasadzie przez cały rok. Lata w Wali są chłodne, lecz zima jest niezwykle łagodna. Największe opady odnotowywane są w górach.

Przyjazny i spokojny klimat Walii sprawia, iż ma ona coraz większe grono miłośników, którzy gotowi są poznać jej piękno. Ciepły Prąd Zatokowy sprawia, iż jest to najprzyjemniejszy rejon Wielkiej Brytanii. Dużą popularnością cieszą się górskie trasy spacerowe, łowiska oraz nadmorskie kąpieliska, które stanowią zwykle skupiska brytyjskich turystów.

Walia to jednak nie tylko zapierający dech krajobraz, ale bogata kultura o celtyckich korzeniach, którą warto poznać o każdej porze roku.

Widget pogoda