Pogoda Węgry

» »

Węgry prognoza pogody : 12 dni

Pays Węgry

Pogoda WęgryDzisiejsza prognoza pogody Węgry : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Węgry

Szukaj szybko miasto

Węgry, czytaj więcej :

Węgry to nizinny kraj Europy Środkowej, który niestety nie posiada dostępu do morza. Słynie jednak z największego w Europie jeziora – Balaton, którego każdego roku przyciąga do Węgier miliony turystów. Zaś główną rzeką tego kraju jest Dunaj. Klimat Węgier jest umiarkowanie ciepły, jednak zależne to jest od jego części. Na większości obszaru możemy doszukiwać się cech kontynentalnych, zaś w dużej części kraju można odczuć wpływy śródziemnomorskie i oceaniczne, które zmieniają klimat poszczególnych części Węgier. Mimo wszystko klimat cechuje się tutaj na dość ciepły z bardzo wysokimi temperaturami, oraz krótkimi i łagodnymi zimami. Średnie temperatury zimą, jakie są odnotowywane to około minus 1 do minus 4 stopni Celsjusza. Najzimniejszym miesiącem pozostaje styczeń. Mówi się, że Węgry to dość upalny kraj, co niekoniecznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, owszem bywają tam temperatury do około 40 stopni Celsjusza, ale są one sporadyczne.

Liczba słonecznych godzin w roku wynosi średnio 1800, czyli nie wiele więcej niż w innych Europejskich miastach. Opady na Węgrzech należą jednak do rzadkości i występują zaledwie 35 dni w roku, jednak dzięki występowaniu dużych ilości wód klimat nie staje się nazbyt suchym jak na tak małą ilość opadów. Występują one również tylko w porach wiosennych i jesiennych, więc na próżno szukać na Węgrzech deszczowego lata. Ten kraj to gwarancja pięknej pogody podczas urlopu, z której grzechem byłoby nie skorzystać.

Widget pogoda