Pogoda Włochy

» »

Włochy prognoza pogody : 12 dni

Pays Włochy

Pogoda WłochyDzisiejsza prognoza pogody Włochy : sprawdź ją w największych miastach. Kliknij na jedną z poniższych miejscowości, aby się dowiedzieć, jaka jest pogoda w najbliższych dniach patrząc na temperatury, opady etc!

Największe miasta : Włochy

Szukaj szybko miasto

Włochy, czytaj więcej :

Włochy to piękny i kolorowy kraj, który jest idealnym miejscem na spędzenie wymarzonych wakacji. Całego uroku dodają nie tylko piękne, włoskie zabytki, ale i sami Włosi, którzy są bardzo żywiołowi i energetyczni, a także otwarci i gościnni. Zwłaszcza, jeśli widzą zamożnych turystów. Na terenie Włoch panuje typowy klimat śródziemnomorski, który zapewnia upalne lata, trwające od czerwca do połowy września lub dłużej. Wtedy temperatury są bardzo wysokie. Nie bez powodu hotele są klimatyzowane, a w ciągu dnia, podczas trwania najwyższych temperatur mieszkańcom przysługuje sjesta – wówczas ruch miast ustaje i nie można skorzystać z żadnych usług.

Dla nas praca w 35 stopniowym upale to nic wielkiego. Natomiast Włosi czy inne południowe narody traktują to, jako mordęgę. Włoskie zimy są dosyć łagodne i wilgotne. To właśnie wtedy, jeśli nie lubimy zbyt wielkich upałów, warto wybrać się do Włoch. Dodatkową zaletą będą niższe stawki za pobyt w hotelu, które i tak są wysokie. Latem roślinność włoska jest dosyć stonowana i raczej ascetyczna. Dopiero później nabiera kolorów(wraz z niższą temperaturą).

Z racji tego, że Włochy prawie z każdej strony są otoczone przez morza, kąpiele w nich to jedna z najpopularniejszych rozrywek dla miejscowych i turystów. Ważne jednak, żeby zabrać ze sobą specjalne, gumowe obuwie, które ochroni nas przed gruboziarnistym lub kamienistym brzegiem, które jest typowe dla południowych państw.

Widget pogoda